Неділя Свв. Отців І-го Вселенського Собору

«Я більше не у світі, але вони у світі, і я йду до тебе.

Отче святий, ради імени твого бережи їх,

 тих, яких ти дав мені, щоб вони були одно, як і ми». Ів.17.11

 

Сьогодні ми згадуємо Перший вселенський собор, який відбувся у місті Нікея у 325 році та Святих отців, які зібралися на цьому соборі. Із історії Церкви знаємо, цей собор, а радше його учасники відстояли головну правду – істину нашої віри, що є осередком нашого спасіння – Божество Ісуса Христа, тим самим вчення Арія було визнане єретичним. Також було на цьому соборі було укладено сім членів молитви «Вірую».

Святі Отці не побоялися відстояти правду, виступи проти неправди – єресі Арія, який навчав: «Так, ми прославляємо Ісуса Христа, так, ми перед ним схиляємось, ми даємо Йому ім’я Бога. Але це не означає, що Той, хто жив на землі, як людина, страждаючи, радіючи, сумуючи, втомлюючись в дорозі, несучи на Собі всі немочі, крім гріха, – є Той самий верховний Творець, який все сотворив. Він є, ніби нижчий Бог, другий за рангом, створений».

Розмірковуючи так, Арій поширював свою думку і людям це лжевчення видавалося зрозуміле і доступне. І коли б святі отці того часу не звернули увагу на те, яку небезпеку несе аріанство, тобто це вчення, то було б докорінно спотворене християнське вчення.

Направду коли будемо читати історію Церкви, то побачимо що виникали різні єресі, різні неправдиві вчення. Щось подібне можемо спостерегти і в сучасному суспільстві, мабуть найбільшою загрозою, єресю нашого часу є – знищення подружжя, інституту сім’ї, родини.

Сучасне суспільство всілякими способами хоче знищити сім’ю, єдність чоловіка і жінки у таїнстві Подружжя, так як це встановив Бог творячи Адама і Єву, творячи їх першою спільнотою любові.

Завданням кожної української сім’ї – відстояти подружжя, як спільноту любові єдність чоловіка і жінки, подолати «сучасні єресі» – те що нам хочуть замаскувати під словом гендер. Кожне подружжя прикладом власного життя, має показати що таке любов, в чому вона полягає, показати що нормальне суспільство може бути тоді коли буде здорова клітина суспільства – сім’я.

Якщо знищити сім’ю, можна маніпулювати суспільством як завгодно, зрештою в скорому часі можна знищити і саме суспільство. Любов має приносити плоди, плодами подружньої любові є діти, які народжуються з любові, ростуть та виховуються в любові.

У сьогоднішньому євангельському читанні Ісус у архиєрейській молитві говорить такі слова: «Отче святий, ради імени твого бережи їх, тих, яких ти дав мені, щоб вони були одно, як і ми» направду  просімо щоб кожна сім’я була «одно», одно і любові на взір Пресвятої Тройці єдності у любові Отця і Сина і Святого Духа. Амінь.

Автор: о.Василь Ждан, референт Комісії родини Сокальсько – Жовківської Єпархії.