Відбулась координаційна зустріч по стратегії душпастирства родини в УГКЦ

 

На завершення року, що минає, 26 грудня 2018 р., у Комісії УГКЦ у справах родини відбулась координаційна зустріч по стратегії душпастирства родини в УГКЦ на наступний рік.

Зустріч відбулась за участі Преосвященного Владики Дмитра Григорака, єпарха Бучацького, Голови Синодального комітету сім’ї та родини, який уділив усім присутнім свого пастирського благословення. Владика наголосив, що питання родини є дуже важливим для Церкви, адже саме у родині здійснюється передання віри. Важливою є також діяльність християнських рухів, які підтримують вірних у духовному зростанні, а також інші ініціативи, спрямовані на зміцнення родини.

Отець Василь Нестер, Голова Комісії УГКЦ у справах родини, запросив учасників зустрічі поділитися досвідом праці у родинній сфері та висловити пропозиції щодо напрямків подальшої діяльності.

Своїм досвідом поділилися провідники «Руху християнських сімей» Роман і Наталя Прокопіви, Руслан і Наталя Держко із руху «Кана», Олег Мартин, представник руху «Світло ─ Життя. Домашня Церква»,  Богдан і Оля Чайківські ─ лідери руху «Подружні зустрічі». Рухи та спільноти є великим даром для Церкви, вони залучають вірних до життя Церкви, допомагають зробити віру живою та діяльною. Рухи організовують та проводять реколекції, зустрічі для родин та інші заходи, метою яких є розбудова діалогу у подружжі, зміцнення стосунків між чоловіком і дружиною, між батьками і дітьми.

Голова Комісії мирян, о. Василь Білаш, наголосив на потребі об’єднання зусиль, спрямованих на родину і напрацювання комплексної моделі, яка сприятиме передаванню віри, розвитку дітей до зрілості і служіння мирян.

Олеся Кука, директор Інституту родини та подружнього життя УКУ, підкреслила важливість свідчення і комунікації, насамперед у сім’ї, а далі ─ у молодіжному середовищі, яке вимагає обгрунтування принципів християнського життя.

Максим Бондаренко, засновник Центру пдтримки сім’ї, та Віталій Тимань представили ініціативу Тато.нет, яка спрямована на формування культури відповідального батьківства серед чоловіків та створення спільнот татів, які допомагають зростати у батьківстві.

Анна Пецюх, головний редактор журналу «Кана», підняла тему служіння для родин у медіа-просторі. Важливо розвивати цю сферу і доносити інформацію про добрі християнські родини, адже часто молоді люди, які укладають подружжя, навіть не мають гідного прикладу для наслідування серед свого оточення.

Голова підкомісії УГКЦ “За тверезість життя”, о. Ігор Козанкевич, звернув увагу на потребу формації священичих сімей а також семінаристів та їх наречених. Особливої підтримки потребують дружини священиків, які розділяють служіння зі своїми чоловіками.

Отець Дмитро Романко підтримав тезу про формацію священичих сімей а також наголосив на важливості якісного приготування до шлюбу та життя у подружжі.

Ольга Бойко, викладачка соціальної педагогки УКУ, зауважила, що сім’ї можуть залучатися до соціального служіння та євангелізації.

Заступник Голови Патріаршої Катехитичної комісії, Назар Дуда, запропонував як основу для духовного зростання родини та створення парафіяльних спільнот Біблійні читання, програму для яких розробив Катехитичний інститут УКУ спільно із Катехитичною комісією.

Петро Семак розповів про діяльність християнського сімейного центру «Родина», а саме про формаційні зустрічі для чоловіків, а психолог Христина Решетило ─ про курс «Радість інтимного життя».

Учасники зустрічі обговорили план заходів на наступний рік а також визначили  пріоритети для душпастирства родини. Підсумовуючи зустріч, о. Василь Нестер зауважив, що маємо багато викликів та труднощів, із якими слід працювати, але також і багато дарів у нашій Церкві, якими важливо ділитися.