Знову до школи: Як навчити батьків і дітей отримувати користь від гаджетів


 

Чого тільки немає у портфелі українського школяра: пенал, атласи, підручники, зошити, щоденник, спортивна форма… Але і це ще не все! Сучасних дітей складно уявити без планшета або смартфона в руках. Як зробити так, щоб девайси приносили учням реальну користь, розповідає Яна Рожкова, директор з комунікацій Viber в СНД, Франції та Німеччині.

Дослідники з Оксфордського університету дійшли висновку, що оптимальний час використання планшета для дитини становить не більше 4-х годин в день. Якщо цей час збільшується до 7-8 годин, то це вже залежність, яка негативно впливає на мозкову активність. Як результат, школяр стане розсіяним, у нього знизяться соціальна активність і фізична енергія. Однак правильний розподіл часу при використанні телефону або планшета, (наприклад, 1 година – для ігор, 3-4 години – для навчання), в рази скоротить негативний вплив цифрових технологій на дитину. Тому учням важливо показати, що смартфон або планшет можна використовувати в школі за призначенням.

Гугл в допомогу

Гугли завжди і всюди: незрозуміле слово, складні значення, історичні факти. Якщо дозволяють шкільні правила, то можна не боятися робити це безпосередньо під час уроку. Самонавчання – це відмінний спосіб краще зрозуміти матеріал. У ролі мотиваторів можуть виступити батьки, які для того, щоб знайти потрібну інформацію ходили в бібліотеку і годинами там сиділи (відмінна страшилка наніч).

Play & Learn

Гаджет дитини може бути заповнений не тільки іграми і розважальними програмами, а й навчальними програмами. Наприклад, LinguaLeo або Duolingua – з їх допомогою можна підтягнути свої знання будь-якої іноземної мови. TwoDots допоможе розвивати логіку, Toca Blocks – освоїти ази програмування. В ігровій формі і з яскравими візуальними ефектами школяр запам’ятовує інформацію набагато швидше і ефективніше.

Своє ком’юніті

Футбольна команда або будь-який гурток в школі може стати цікавішим, якщо вести сторінку спільноти в месенджері, наприклад в Viber. Можна ділитися досягненнями команди, викладати фото і відео, створювати календар заходів – дитяча фантазія безмежна. До ком’юніті може підключитися і батьківська рада, і замість нудних обговорень типу «хто не здав на ремонт класу?», ділитися цікавою інформацією про життя школи.

Організуй себе

Життя школяра зазвичай завантажене безліччю додаткових гуртків та позакласних занять. У старшокласників, крім уроків, йде підготовка до іспитів і вступ до інституту. Щоб структурувати всі плани і тримати завдання в порядку, існує електронний розклад. Додатки типу TimeTree, Антилентяй, Goal Meter, можна використовувати, щоб вносити туди розклад уроків, іспитів, лабораторних робіт, зустрічей. Крім того, що такі утиліти зручні, вони дозволяють розвивати в дитині акуратність і самостійність.

Повністю заборонити дитині використовувати гаджети не вийде, адже вони є основним засобом комунікації з однолітками. Найкращий приклад для малюка або підлітка – його батьки. Тому варто на особистому прикладі показати, що телефон або планшет – не тільки «іграшка» для розваг, а й корисний девайс, за допомогою якого можна навчатися, розвиватися, спілкуватися і економити свій час.

Переклад з російської

Джерело:womo