Без жінки немає гармонії у світі

Глава Католицької Церкви у проповіді під час Святої Меси у каплиці “Дому Святої Марти” наголосив, що чоловік та жінка є рівними і ніхто з них не є вищим над іншим.Однак саме жінка, а не чоловік, вносить гармонію у світ, роблячи його гарним.

Господь сотворив різних звірів, опісля – Адама, який спершу був сам. Тоді Господь вирішив сотворити із його ребра жінку, яка б товаришувала йому у житті. За словами Папи, перш ніж сотворити жінку, Господь про неї мріяв.

Дуже часто ми говоримо про жінок, звертаючи увагу на їхні права та наголошуючи про їхні обов’язки. Натомість головним завданням жінки, на переконання Папи, є вносити гармонію у сотворений світ.

Використовувати людей – це злочин, а використовувати жінку – це більше, ніж злочин, адже таким чином руйнується гармонія.

Проповідь Вселенського Архиєрея була побудована на трьох пунктах: самотності чоловіка, мрії, що передувала сотворенню жінки, та долі чоловіка та жінки, що є стати одним тілом. При цій нагоді Святіший Отець розповів про випадок, що трапився з ним під час однієї із щотижневих загальних аудієнцій. Вітаючи присутніх, він наблизився до однієї подружньої пари, яка святкувала 60-річчя подружнього життя, та запитав їх про те, хто з них був терпеливішим у подружжі? Призадумавшись, подруги ніжно подивились один одному в очі і відповіли: «Двоє разом. Ми любимо один одного». Приклад тієї подружньої пари, що спільно зверстала 60 років, показує нам, що означає бути «одним тілом». Продовжуючи, Папа Франциск підкреслив, що саме це і є той вклад, який приносить жінка: здатність закохатись; гармонію у світ.

Джерело:  Радіо Ватикан  zhurnal.Kana