Свято Благовіщення – День подяки за дар життя! Духовне усиновлення ненародженої дитини

 Благовіщення Пресвятої Богородиці — християнське свято, що відзначає подію, коли архангел Гавриїл провістив Діві Марії, що вона непорочно зачне від Святого Духа і народить Сина Божого — Ісуса Христа.

7 квітня – Свято Благовіщення , є днем подяки за дар життя. У цей день у катедральних та парафіяльних храмах буде служитись Свята Літургія з наміренням подяки за дар життя кожної людини та проханням про збереження життя ненароджених дітей України.

Українська Греко-Католицька Церква  просить в цей день кожного призадуматись над даром життя, який ми отримали від Господа Бога, подякувати за ласку, що живемо, що створив нас з нічого і наділив нас високою гідністю бути Його образом і подобою. Застановімся на хвилину і пригадаймо собі, хто ми є, ким покликані до життя і з ким зустрінемось після закінчення земної мандрівки.

У цей день є можливість долучитися до молитовного  Духовного усиновлення ненародженої дитини.

«Турбота про дитину ще перед її народженням,  є першою та основною перевіркою ставлення людини до людини».

Іван Павло II, Нью Йорк, 1979

Молитовний рух Духовного усиновлення зародився після об’явлень у Фатімі, ставши відповіддю на заклик Матері Божої до молитви та покаяння.

Умови Духовного усиновлення є простими. Це молитовне зобов’язання, взяте на себе конкретною особою, у наміренні однієї дитини, якій загрожує вбивство у лоні матері. Ім’я дитини відоме лише Богу. Протягом дев’яти місяців особа, яка приймає Духовне усиновлення, огортає молитвою дитину та її батьків, просячи у Бога про її щасливе народження. Молитва полягає у щоденному читанні однієї таємниці святої Вервиці (Отче наш, 10 Радуйся Маріє, Слава Отцю), а також спеціальної щоденної молитви у намірі дитини та її батьків. У такий спосіб стає духовною матір’ю цієї дитини.

Духовне Усиновлення є випрошуванням Божих благодатей для людей, щоб здійснилася переміна сердець, щоб шанували життя, щоб найближче оточення несло допомогу і підтримку ненародженим дітям, потребуючим матерям і родинам.

Молитва завжди приносить плоди, хоча ми не здатні їх іноді відчути або побачити. В енцикліці «Бог є Любов» Святіший Отець Венедикт XVI написав: «Хто молиться, той ніколи не втрачає свого часу».

Десятки мільйонів зачатих життів щороку обриваються ще до народження. Ненароджені діти закликають до нашого сумління. Спробуйте врятувати від загибелі хоча б одне ненароджене дитя!

Всиновіть його духовно. Ви не дізнаєтесь його імені на цьому світі – воно відоме лише Богу. Дитя ще перебуває в лоні матері, яка кожної хвилини може винести йому смертний вирок, а лікарі одразу його виконають.

Ненароджена людина чекає вашої допомоги. Моліться за неї протягом дев’яти місяців її розвитку в лоні матері, заступайтесь за неї думкою, словом і вчинком. Вона буде безмежно вам вдячна…

Щоб не допустити аборту, розкрийте над своїм підопічним “охоронну парасольку” палких молитов, жертв і любові до неї. Ваша духовна дитина відповість вам любов’ю і ви відчуєте цю любов невідомої вам маленької людини.

Як несправедливо, що діти поділяються на бажаних і небажаних. Вартість життя зачатої дитини по-варварськи відкидається. Страта «плода» супроводжується середньовічними тортурами. Наука встановила, що «плід» відчуває наближення смерті і маленькі вуста відкриваються в німому воланні жаху і болю. Допоможіть бідолашній дитині та її матері, яка не знає, що насправді робить. Сила вашої молитви примусить її змінити своє рішення. Моліться також за прозріння сумлінь лікарів та медперсоналу.

Духовними батьками ненароджених дітей можуть бути всі люди доброї волі, а особливо:

  • матері і батьки;
  • наречені і молоді подружжя;
  • бездітні подружжя;
  • молодь;
  • ті, хто прагнуть допомогти ближнім;
  • всі, хто хочуть відшкодувати Господу свої провини;

Якщо зустрінеш налякану, розгублену вагітну жінку, то допоможи їй віднайти радість материнства і запроси до спільної молитви за ії зачате дитя.

ВІДПОВІДІ НА НАЙЧАСТІШІ ЗАПИТАННЯ

Якими можуть бути додаткові зобов’язання Духовного Усиновлення ненародженої дитини?

Додатковими зобов’язаннями можуть бути, наприклад: часта Сповідь і Святе Причастя, читання Святого Письма, піст на хлібі та воді, боротьба із поганими звичками, допомога потребуючим особам, додаткові молитви. Потрібно приймати реальні зобов’язання, маючи на увазі індивідуальні можливості їх виконання.

Чи можна здійснити Духовне Усиновлення без додаткових зобов’язань?
Так. Додаткові зобов’язання не обов’язкові, хоча ті, хто усиновляють, охоче їх приймають.

Скільки разів можна здійснити Духовне Усиновлення?

Можна його здійснювати повсякчасно, за умови виконання попередніх зобов’язань.

Чи треба кожен раз складати обітниці?
Так.

Чи можна всиновити більше ніж одну дитину водночас?
Ні. Духовне Усиновлення стосується тільки однієї дитини.

 Чи знаємо дитину, за яку молимося?

Ні. Ім’я дитини знає лише Бог.

 Чи є гріхом забути промовити молитву?

Забути – не гріх. Гріхом є свідоме та добровільне знехтування складеної Богу присяги.

 Звідки можемо мати впевненість, що Бог вислухає нашу молитву?
Наша впевненість опирається на віру у Всемогутнє і безмежне Боже Милосердя. Бог є Подателем життя і Його волею є те, щоб кожна зачата дитина жила та була огорнена любов’ю батьків.

Чи Духовне Усиновлення переривається, якщо занедбано молитву вже довгий час?
Довга перерва (місяць, два) перериває Духовне Усиновлення. Потрібно тоді відновити обітниці і старатись їх дотримуватись. У випадку короткої перерви (коли є поважна причина), потрібно Духовне Всиновлення продовжувати.

Чи Духовне Усиновлення можуть прийняти особи, що живуть у не сакраментальному зв’язку?

Так. і розлучені особи також.

Які плоди Духовного Усиновлення?

Духовне Усиновлення лікує глибокі духовні, внутрішні рани, спричинені гріхом аборту. Дозволяє матерям знайти віру у Боже Милосердя, яка приносить спокій у їхні серця. Як дуже конкретний, безкорисний дар (молитва, піст, жертви), допомагає, особливо молодим людям, загартовувати характер, боротись із егоїзмом, відкривати радість відповідального батьківства, даючи можливість бачити любов і секс очима Бога. Вчить систематичної молитви і позитивних дій, поглиблюючи контакт із Богом. Допомагає відкривати глибокий сенс занедбаних аскетичних практик. Може стати чинником відродження спільної молитви і любові у родині.

Чи обов’язково обітниці Духовного Усиновлення повинні бути складені в урочистій формі, виключно у церкві, у присутності священика?

  Рекомендовано ці обітниці складати урочисто в церкві, хоча можна їх скласти також і приватно.

Чи обітниці можуть складати особи хворі, похилого віку?

Так. Можуть складати приватно.

Яким чином можна скласти обітниці приватно?

Слід прочитати текст обітниці (найкраще перед хрестом або іконою) і з того дня протягом дев’яти місяців читати одну, довільно вибрану, таємницю вервиці, а також молитву у намірі дитини та батьків. Рекомендується записати дату початку і закінчення молитви.

ОБІТНИЦЯ

Пресвята Богородице і Мати Доброї Поради! Обіцяю Тобі з очима, зверненими до Вифлеємської колиски, що відтепер стану на захист життя, що пробуджується. Буду протягом дев’яти місяців молитися за своє духовне дитя – за його спасіння і майбутнє щасливе і безгрішне життя. Почуй мене, Господи, і відверни руку вбивці від мого чада. Хай не вб’ють невинного! Задля цього я буду згадувати в своїх молитвах батьків, лікарів і всіх, від кого залежить життя цієї дитини.

ЩОДЕННА МОЛИТВА

Господи Ісусе! За заступництвом Твоєї Матері Марії, котра народила Тебе з любов’ю та за заступництвом Святого Йосифа, який опікувався Тобою після народження, прошу Тебе за ту ненароджену дитину, яку я духовно всиновлюю і яка є в небезпеці смерті. Прошу – дай батькам любов і відвагу, щоб вони залишили своїй дитині життя, яке Ти Сам їй призначив. Амінь

Один десяток таємниці  Вервиці (Отче наш, 10 Радуйся Маріє, Слава Отцю)