Головний критерій здорових відносин – якість спілкування

Головний критерій здорових відносин – це якість спілкування. Нічого більше. Все інше – увага, відповідальність, турбота тощо – випливає з цього.
Якщо ви можете зі своїм партнером обговорювати все, абсолютно все, без осуду, без знецінення та висміювання партнера, без подальших нагадувань, без звинувачень, значить, вам дуже пощастило або ви дозріли до того, щоб бути у відносинах любові і гармонії.
Моя практика показує, що люди, між якими виникає любов, можуть говорити годинами про все на світі. Сумніви, переживання, невпевненість, сподівання … Немає заборонених тем, включаючи колишні відносини і нюанси фізіології.
Справжня близькість – це про те, що ти можеш бути відкритий з іншим, як із собою. Це не означає, що треба постійно тримати двері відкритими (ми час від часу потребуємо побути наодинці і в особистому просторі), це про те, що коли ти готовий і хочеш поділитися, інша людина готова тебе вислухати. З бажанням зрозуміти. Зі співчуттям. З підтримкою.
Вона може мати свою думку і може бути навіть не згідною з тобою, проте не буде ще більше розхитувати твій і без того нестійкий психічний стан. Вона почекає кращого моменту або підбере відповідні слова, щоб донести свою думку, не зачіпаючи тебе.
Дбайливе ставлення – ось що характеризує здорову близькість. “Я не повинен бути джерелом болю для коханої людини”. Завжди ласка і ніжність. Навіть незгода – лагідна.
Якщо людина вдає з себе вчителя: “Ось бачиш, ти сама травмована, тобі треба з собою щось робити. Кричиш, істериш, злишся – лікуйся “, до біса такого вчителя. Відразу.
Той, хто любить, так не скаже, тому що враховує твої почуття. Якщо ти злишся, значить, тебе болить, і твій партнер це розуміє. “Все добре, я люблю тебе”.
Той, хто любить, не буде ходити по тому, де живуть твої страждання. Тому що він відчуває тебе, і йому буде так само боляче. Це як поранити себе самого. Взаємне відчуття.
Для того, хто любить, важливо, щоб близька людина могла розвиватися, могла реалізовувати свої мрії, могла розраховувати на розуміння і підтримку у всіх життєвих ситуаціях.
Кохана людина повинна бути щасливою. Це цемент здорових відносин, якщо так в парі думають обидва.
Якщо хтось мордує тебе, значить, його не болить, коли болить тебе. Адже це ж очевидно, правда? Якщо він не зважає на те, що для тебе важливо і не бажає слухати твої аргументи, значить, твоє щастя для нього не має значення. Це ж зрозуміло? Якщо він, бачить твої почуття, проте продовжує спонукати тебе на ще більші емоції, чи не говорить це про його байдужість? Кого він любить і про кого думає в даний момент?
Якщо ви не можете спілкуватися з близькою людиною, як із собою, значить, іншої близької людини, крім себе самого, у вас немає.

Автор статті: Лілія Ахремчик

Джерело: СЕНС