IX Всесвітня зустріч сімей у Дубліні

21- 26 серпня у Дубліні проходить IX Всесвітня зустріч сімей, у якій беруть участь бл. 37 тис. учасників зі 116 країн світу. Від УГКЦ до Ірландії на Всесвітню зустріч сімей прибув Владика Гліб Лончина, єпарх Пресвятої Родини в Лондоні, о. Богдан Тимчишин, голова Комісії УГКЦ у справах родини та о. Василь Нестер, голова Комісії у справах подружжя та сім’ї Самбірсько-Дрогобицької єпархії, з дружиною Юлією. (на фото)

Зустріч відбувається під гаслом «The Gospel of the Family: joy to the world» – «Євангеліє сім’ї – радість для світу».

Програма форуму передбачає численні круглі столи, виставки, свідоцтва та спільну молитву учасників.

“Добро дітей завжди повинно стояти на першому місці, так як переважно вони страждають через розлучення своїх батьків”, – зауважував під час однієї з дискусій кардинал Крістоф Шонборн, архієпископ Віденський.

Голова Конференції єпископів Австрії послався на “Amoris laetitia”, підкресливши слова Папи Франциска про те, що під час конфліктів між подружжям дитина ніколи не повинна ставати заручником ситуації. Шлюб він назвав найбільшою формою дружби, так як він базується не тільки на спільному житті і благо іншої людини, але також передбачає згоду на нерозривність.

Канадський кардинал Жераль Сіприян Лакруа підкреслював, що відповіддю на велику кількість розлучень, яка постійно збільшується, повинна бути любов, що має в собі силу. Саме вона може змінювати життя, шлюб, сім’ї і навіть світ. Єрарх додав, що може засвідчити, наскільки справжня любов перетворює людей і дозволяє вчитися на зроблених помилках.

Свідоцтво сильної любові склали Анна і Альберта Фрііс – італійська подружня пара з 50-річним стажем. “Сім’я – це місце, де з’являється життя. Саме в ній ми вчимося ділитися з іншою людиною, вчимося радості і терпіння, вчимося жити з хворобами і пам’ятати про смерть. Це школа все більш повноти багатств людяності “, – говорили вони.

У цьому контексті зверталася увага на свідоцтво сімей, котрі не цураються допомоги важко хворим особам, всиновлювати дітей з інвалідністю, піклуються літніми і хворими батьками.

Учасники Всесвітньої зустрічі сімей очікують прибуття Папи Римського, який почне подорож до Ірландії 25 серпня. На думку віце-голови італійського Форуму сімейних асоціацій (Forum delle associazioni familiari), пані Емми Чикарелі, Папа “жадає відновити і повернути те, що є фундаментальним для християнського життя”.

Євхаристія з Папою Франциском, яка пройде в неділю 26 серпня на території місцевого “Фенікс-Парку” стане кульмінацією Всесвітньої зустрічі сімей.

Використано матеріали kyrios

Фото: UkrainianCatholicCathedralOfTheHolyFamily