На зустрічі сімей говорили про виховання підлітків

У неділю 7 травня, відбулася зустріч для сімей, що відбувається завжди у першу і третю неділю місяця в УКУ (вул. Хуторівка, 35). На зустрічі говорили на тему виховання підлітків, яку підготували і провели  подружжя Романа і Наталі Прокопів, організатори Рух християнських сімей.
Дуже часто батьки почуваються розгублено, тривожно, розчаровано і не знають, що робити зі своєю дитиною, яка змінюється фізіологічно, емоційно, психологічно… Тому слід врахувати ці зміни, спокійно реагувати на раптовий плач чи зміну настрою, але не забувати, що окрім цих змін відбувається і духовна боротьба за душу дитини.
 Деякі практичні кроки можуть допомогти: багато спілкуйтеся з дитиною, послаблюйте контроль, тиск і читання нотацій; задавайте багато запитань і нехай підліток сам мислить і шукає відповідей; вчіть відрізняти добро від зла в ситуаціях, які трапляються у вас.

 Пам’ятайте перед вами вже не мала дитина, змінюйте свій стиль спілкування і виховання. Ставайте на один рівень і зав’язуйте ниточки дружби. Не приймайте рішень за підлітка, моделюйте ситуації з різними наслідками і нехай сам вчиться приймати рішення і наслідки цих рішень. І найголовніше подивіться на цей вік як на вік нових можливостей, а не лише вік проблем.
Адже підлітковий вік – це наш останній шанс, як батьків, закріпити все те, що ми сіяли в наших дітях, підготувати їх до дорослого життя та виконати свою місію у християнському вихованні – передати своє чадо під авторитет Бога!