Реформація центрів передподружнього приготування. В процесі!


Комісія УГКЦ у справах родини провела  9 липня 2019 року робочу зустріч по реорганізації центрів передподружнього приготування та оновлення програми для наречених нашої Церкви.

На початку зустрічі голова Комісії о. Василь Нестер запросив усіх до активної співпраці та о. Володимир Містерман (заступник адміністратора Патріаршої курії) поділився своїм досвідом праці з нареченими і запропонував представити свої напрацювання на наступній зустрічі.

До праці приєдналися різні спеціалісти та працівники (викладачі), що працюють з парами і молоддю на парафіях та відповідних центрах. Особливу участь взяли представники стрийської єпархії: о. Тарас Костик (голова Комісії родини) з дружиною Ольгою, о. Орест Демко, о. Тарас Бабій (директор Єпархіального інституту душпастирства подружжя і сім’ї свв. Йоакима і Анни), о. Анатолій Камад. Оскільки на даний час тут є найуспішніша реалізація передподружнього приготування з усіх єпархій. Крім того долучилися п.Олеся Кука та п. Ігор Леньо з Інституту родини і подружнього життя УКУ, з яким триває тісна співпраця, зокрема приготування робочого зошита для наречених. Також були представники Самбірсько-Дрогобицької єпархії о. Олег Бісик з дружиною Мар’яною, їмость Юля Нестер, Івано-Франківської єпархії о. Юрій Прилепський та о. Ярослав Клюс, Сокальсько-Жовківської єпархії о. Роман Стецко з дружиною Тетяною. Щиро вдячні іншим учасникам зі Львова п. Лесі Гусак, п. Анні Синицькій, подружжю Притула Оресту та Наталі, п. Марії Яремі. Не зайвим буде сказати, що робота в групах по секціях мала неабиякий успіх та дала хороші результати: напрацювання по тематиці та реалізації шести напрямків затверджених Синодом цього травня. Серед тем є такі: Проголошення керигми про цінність і багатство подружжя; богослов’я сім’ї, психологія подружжя та сім’ї, біоетичні аспекти подружжя та сім’ї, дар плідності та відповідальне батьківство, канонічне та подружнє цивільне право.

Дана робота лише розпочалася, хоча має вже багато матеріалу для подальшої розробки. Тому процес пішов! І ми спільно продовжимо роботу вже через 2 місяці. При цьому не зупиняємося на своїх робочих місцях, а збираємо важливу інформацію та дані для нашої подальшої праці.