Розважання над недільним Євангелієм!

Євангеліє 2 неділі по Пятидесятниці розповідає про покликання чотирьох рибалок. Ісус кличе Симона, що звався Петро з братом Андрієм, а також Якова та Івана синів Заведея. Родинні зв’язки між братами мали б допомогти у їхньому служінні.  Хоч відносини між рідними братами можуть бути різними. Зокрема, в Старому Завіті міститься гіркий досвід братських відносин. Через заздрість брат убиває брата, Каїн убиває Авеля (Бт.4,8). Порозуміння не можуть знайти Ісав та Яків, саме рідні брати продають Йосифа у Єгипет (Бт. 37,26). Христос хоче побудувати добрі братські відносини між своїми учнями.

 Ми не чуємо у євангелиста Матея як брати відреагували на покликання один одного, але факт, що вони пройшли цей шлях апостольства разом. В їхній родині є сприйняття вибору брата. Братерські відносини Христові дуже важливі не тільки між апостолами, а і між всіма людьми. Тому Христос серед своїх учнів будує братні відносини. Так, Ісус після покликання, вчить учнів молитви «Отче наш» (Мт. 6,9-13). Господь вказує що у нас є спільний Батько, а це означає що ми брати. Цю братню спільноту апостолів Ісус залучає до служіння. Вони допомагають роздавати хліб після чудесного розмноження, перебувають з Христом на Його проповідях, готують Пасху…Коли настають непорозуміння «хто буде перший», Ісус каже : «Не так хай буде між Вами»(Мр.10,43).

У покликанні Якова та Івана є присутній їхній батько Заведей. Ім’я «Заведей» перекладається з єврейської як «дарунок Бога». Батьки у кожного з нас є дарунком Бога. Однак, євангелист  Матей підкреслює, що брати кинули сіті і свого батька і пішли слідом за Христом. Залишили «дарунок Бога» і пішли за Тим хто дав цей дарунок.

Звернімо увагу на цікаву розповідь про розмову між сином і батьком.

Тату, а ти бачив Бога ?

– Ні, сину. Але я бачив Його сліди!

– Сліди? Куди ж Він ішов ?

– Він торкнувся людини, і вона стала доброю!

– Я теж бачив Його сліди! – вигукнув хлопчик і міцно обійняв батька.

Коли людина глибше вдумується в певні речі, вона завжди приходить до Першоджерела, до Бога. Саме Господь дає людині покликання, таланти, харизму… Саме Господь дає людині батьків, родину, братів…У християнському житті дуже важливо навчитися бачити навколишній світ Христовими очима.

Автор: о.Тарас Буричко. Токмак