Рух християнських сімей молився Хресну дорогу у Страдчі

 Вже традиційно, у першу неділю квітня, у с. Страдч, біля Львова, відбулась Хресна дорога для родин, організована «Рухом християнських сімей», за активної підтримки комісії родини ЛА УГКЦ. Приїхали цілими родинами – малеча і батьки, назбиралось близько ста осіб. Очолив прощу  отець Андрій Коваль.

Погода була чудова – синє небо , тепло і сонячно.  Стежка між стаціями веде сосновим лісом, око милують численні первоцвіти, що рясно буяють довкола. Очевидно, це сприяло тому, що цьогоріч у це святе відпустове місце приїхало і багато інших паломників.  Йти було доволі легко. Особливо раділи діти,  поспішаючи то вгору, то вниз, від стації до стації.

Завдяки зусиллям і старанням о. Миколи Вояковського на Святій Страдецькій Горі, як місце Смутку, Терпіння і Скорботи була встановлена Хресна Дорога, якій Святіший Отець Папа Римський Пій ХІ своєю грамотою з 1936 року надав статус Єрусалимської (з Єрусалимськими відпустами). Це означає, що участь в Страдецькій Хресній Дорозі прирівнюється за своїми ласками і заслугами до участі в Єрусалимському Хресному Ході, яким колись проходив Господь наш Ісус Христос.

«Звичайно, Єрусалимська Хресна дорога була значно важчою за сьогоднішню, Ісус не міг зупинитись, перепочити чи випити води,  як це можемо ми зробити тепер. Але сьогоднішня Хресна дорога у цей передвеликодній час – це добра нагода для нас ще раз пригадати про страждання Ісуса Христа на його Хресній дорозі, і про його смерть на хресті за наші гріхи», – сказав наостанок о. Андрій, благословляючи усіх присутніх.

Фото: Наталія Пліскачова