Семінари програми сімейного служіння «Від сім’ї до сім’ї. Зростати. Свідчити. Служити»

Після початку військових дій програма була призупинена на два місяці. А вже у травні 14 числа вдалося провести одноденний семінар для сімей на тему «Духовно-психологічний супровід сім’ї в умовах війни». о. Олег Кіндій очолив св. Літургію в каплиці Філософсько-богословського факультету УКУ, опісля попровадив духовну бесіду про душпастирство родин учасників. Психологічну частину семінару провели християнські психологи п. Людмила Гридковець та п. Мирон Шкробут (голова та заступник Асоціації християнських психологів та психотервпевтів України). Головною темою тренінгу була: самостабілізація у воєнний час, підтримка у подружжі, допомога дітям, що потерпають від стресу.  п. Людмила також запропонувала використовувати терапевтичні казки для вирішення дитячих страхів та проблем пов’язаних з військовими подіями. Бажаючі могли придбати книгу її авторства, де зібрані відповідні казки. До речі, виручені кошти пішли на закупівлю авта для ЗСУ. Психологи запропонували учасникам кілька практичних вправ, які можна використовувати самостійно для самостабілізації, зняття напруги, особливо в тілі, яка часто наростає і стає перешкодою до повноцінної діяльності. У семінарі взяли участь 55 осіб (сім’ї з дітьми) зі Львова, Києва, Кривого Рога, Харківської області, с. Солонка, Рівного. Також відбувалася паралельна програма для дітей, до якої були залучені аніматори (проведення майстерок, арт-терапевтичних технік).

21 травня 2022 року був проведений онлайн-семінар для учасників програми сімейних волонтерів «Від сім’ї до сім’ї. Зростати, свідчити, служити»  на тему «Духовний та психологічний супровід смі’ї в умовах війни». Участь взяли понад 30 осіб (Львів, Київ, Івано-Франківськ, Зашків, Трускавець, Дрогобич, Ковель, Луцьк, Тернопіль, Винники, Соснівка, Люботин, Долина, Сокаль, Сокільники, Новий Яричів Мінськ), в тому числі вимушено переміщені, які на даний час перебувають за кордоном (Австрія, Польща, Чехія, Італія). Духовне слово до учасників мав о. Олег Кіндій. Цього разу він зосередився на вмінні читати ікони та черпати духовних сил в цей непростий час. п. Людмила Гридковець провела тренінг психологічної саморегуляції, вміння долати стрес та відповіла на усі запитання учасників, які їх найбільше цікавили. Можливість зустрітися навіть в онлайн-форматі була дуже потрібною і багато позитивних відгуків ми отримали від учасників. На даний час кожна сім’я переживає непрості часи незалежно від того, де перебувають. Але найскладніше є тим, хто роз’єднаний, чиї родичі воюють чи безпосередньо перебувають у зоні бойових дій.

Для збереження духовної і психологічної стабільності запрошуємо усіх єднатися родинами та особисто у молитві на вервиці та інших способах молитви щодня.

Молитва за Україну в час війни

Господи Вседержителю, Творцю неба і землі, джерело добра і подателю життя! Твоя милість просторіша за небеса.

Із великої любові до нас, людей, Ти подав нам, Твоїм дітям, благословенну землю, Україну, яку ми прийняли як цінний дар із Твоїх люблячих рук! Ми дякуємо Тобі за те, що можемо називатися її доньками і синами, що можемо живитися з багатства Твоїх дарів!

Господи, Ти добре знаєш, що тепер ми, як народ, складаємо важкий іспит нашого національного життя. Ти подарував нам свободу, через яку ми подібні до Тебе, нашого Творця, як Твій образ.

З Твоїх рук ми отримали нашу державу, вільну і незалежну, за яку протягом віків боровся великий сонм українців, герої віри, праведники і лицарі духу.

Сьогодні, припавши в молитві до Тебе, нашого люблячого Отця, просимо прощення від імені кожного українця за гріхи народу. Особливо благаємо прощення за брак єдності серед нас, суспільні незгоди, корупцію, моральні упадки, соціальну несправедливість. Прости нам наші провини. Бо від сьогодні хочемо бути Твоїм народом, що вірно береже Твої заповіді та повеління.

У час лихоліття і війни ми вдаємося до Тебе зі сокрушенням наших сердець, бо знаємо, що наша доля у Твоїх руках. Перед лицем ворога, що віроломно вдерся до нашого спільного дому, ми благаємо Тебе про допомогу і порятунок!
Ми усвідомлюємо те, що нічого не відбувається без Твого допусту. Тому, Владико, ми довіряємо Твоєму люблячому Провидінню, яке ніколи не кидає людину напризволяще.

З відкритим серцем просимо Тебе, щоб Ти визволив нас з рук ворога, який жорстоко знущається з нашого люду, і подарував нам жадану перемогу та шлях до благословенного майбуття серед інших вільних народів землі.

Сьогодні ми, українці, об’єднавшись у цій соборній молитві, поручаємо Тобі нашу державу, увесь наш побожний народ, нашу столицю – древній Київ, усі наші міста і села, наших мужніх героїв-воїнів, наше теперішнє і майбутнє в руки Твого люблячого і милосердного Провидіння навіки. Амінь

о. Лука Михайлович