Відбувся Всеукраїнський форум сім’ї

 

1 березня 2019 р. у Києві відбувся Всеукраїнський форум сім’ї, який об’єднав близько 1 тис. учасників, серед яких керівництво держави, представники органів влади, громадськості, релігійних організацій, науковці, журналісти, освітяни з усіх областей України. У форумі взяли участь Владика Дмитро Григорак, Голова Синодального комітету сім’ї та родини, о. Олекса Петрів,  Керівник Департаменту зовнішніх зв’язків в Україні та о. Василь Нестер, Голова Комісії у справах родини. Були присутні також представники із різних єпархій УГКЦ.

Метою Форуму було об’єднання суспільства для спільної праці над сімейною державною стратегією. У рамках форуму відбувалися пленарні засідання та проходила робота тематичних секцій. Була презентована програма дій на 2019 рік.

Результом Форуму стала Резолюція, у якій учасники Всеукраїнського форуму сім’ї наголосили на природній суті подружжя та родини – законного союзу чоловіка і жінки, які народжують/усиновлюють та виховують дітей. Згідно з Конституцією України, національним законодавством та визнаними Україною міжнародними правовими документами, держава має зобов’язання розвивати та захищати інститут сім’ї. Сімейна політика є ключовою складовою стратегії національної безпеки України. Захист інституту сім’ї повинен стати пріоритетним у державній політиці та національній стратегії.

«Ми звертаємось до Президента України, Кабінету міністрів України, народних депутатів України незалежно від їхніх політичних поглядів, представників місцевих органів влади із закликом підтримати прийняття державних програм, спрямованих на подолання демографічної кризи в Україні та здійснення активної сімейної політики», – йдеться в резолюції.

У 15 пунктах документа, зокрема, вимагається ухвалити проект постанови про заходи із забезпечення захисту сімейних цінностей та інституту сім’ї в Україні, розробити низку законопроектів: щодо забезпечення на законодавчому рівні захисту права людини на життя з моменту зачаття до природної смерті, мінімізації кількості абортів, заборони комерційного сурогатного материнства, підвищення розміру одноразової допомоги при народженні дітей, соціальної допомоги на дітей-сиріт.

Крім того, в резолюції учасники форуму вимагають створити центральний орган виконавчої влади, відповідальний за розробку і реалізацію державної сімейної політики або запровадити посаду Урядового уповноваженого з питань сім’ї; ліквідувати посаду Уповноваженого з питань гендерної політики, як такої, що суперечить Конституції України, збереженню інституту сім’ї та засадничим цінностям українського народу.

Також у резолюції вимагається «припинити спроби ратифікувати Стамбульську конвенцію та інші документи, які містять антинаукові та ідеологічні штампи, вилучити терміни «сексуальна орієнтація», «гендер» та похідні від них із законодавчих і нормативних актів, застосовуючи термін «стать», посилити контроль за змістом реклами з метою недопущення поширення соціально небезпечної реклами, яка може негативно впливати на здоров’я та свідомість молоді, унеможливити пропаганду різних видів девіантної статевої поведінки у вигляді публічних заходів і рекламної продукції в місцях перебування дітей і підлітків».

У тексті резолюції міститься і статистика щодо демографічної ситуації в країні. «…Нинішній стан сім’ї в Україні можна охарактеризувати як критичний: українська нація стабільно зменшується, впродовж останніх років кількість населення щорічно скорочується на 250 тис. осіб, за роки незалежності кількість українських дітей зменшилась удвічі з 14 млн до 7 млн); внаслідок цього Україна нині входить до тридцяти «найстаріших» країн світу за часткою осіб віком 60 років і старше; рівень розлучень стабільно високий і становить понад 60%, через що понад 4 млн дітей росте без батька, а близько 25% дітей виховуються в проблемних сім’ях (алкоголь, наркоманія, насильство)», – йдеться в резолюції.

За матеріалами: ukrinform.uaunian.ua