Зимовий табір з рухом “Подружні зустрічі”

Спільнота «Подружні зустрічі» в Україні регулярно уже 3 роки поспіль проводить зимові табори для родин учасників реколекцій і аніматорів спільноти. Цього року з 23.12.2017 –по 02.01.2018р.у м. Яремче – Україна в зимовому таборі прийняли участь 9 пар учасників з України УГКЦ з трьох  осередків та сестра Єротея Сорока, СНДМ, як духівник спльноти. А  також особливісттю цього табору було міжнаціональне спілкування, ділення, розважання, переживання приємних почуттів і моментів з 5 парами учасниками табору з Білорусі і духівником отцем Алегом Шэнда, OFMCap Римо-Католицької Церкви.

Загальна кількість учасників становила 52 особи (20- дітей і 32- дорослих). Відповідальними за проведення табору були  пари аніматорів з України, а ведучою головною парою були Марта і Андрій Свистуни з Київського осередку. Відміністтю зимового табору  від інших зустрічей є проведення обовязкових зустрічей у вечірній час (розгляд духовних тем та ділення учасників) а день відводиться для спільного перебування дітей з батьками разом по ідивідуальній програмі – це катання на лижах на Буковелі, на санках, ковзанах, походи в гори, водоспад, зоопарк та інш.)

Згідно програми, у вечірній час  одна з родин займається дітьми, а інші подружжя роздумують  над духовними темами. Цей час був благословенний для кожної родини. Щодня Св.Літургія, яка чергувалася то в латинському то у візантійському обрядах і це збагачувало кожного з присутніх і ще раз потверджувало час приходу Божого дитя до всіх нас, не залежно від конфесії та якою мовою спілкуємося , ми були як одно, і наповнювались один одним і св.Духом. Дуже гарно були підібрані вечірні теми для роздумування- починаючи з приходу Різдва, роздумів про час, труднощів у діалозі, почуття, темпераменти в інтимному житті і на завершення Біблійні дороговкази- де кожний день був наповнений відкриттям  Божої присутності і глибшим пізнанням Божої любові до нас як подружжя, до нас, як батьків, до нас, як спільноти, до нас, як дітей Божих. Відчуття багатогранності любові до нас в різних аспектах життя через добре підготовлені анімації українських та білоруських аніматорів заохочували учасників до поглибленого діалогу з самим собою, до діалогу у своєму подружжі та бажанні поділитися своїми почуттями з іншими. Тому ділення відбувалося у двох групах з ціллю економії вечірнього часу. Бо по закінченню розважань учасники ділилися на різні групи-любителі грали у мафію,  інші дивилися фільм, або мали свій час сімї .

Особливою фішкою –було святкування Нового року 2018, коли в 0.00 год. по закінченню Літургії нас благословляв отець  на цілий рік – ці відчуття були особливими, потім всі разом обнімалися і вітали один одного. Продовженням були конкурси , пісні, забави аж до ранку. Кожна родина показувала свої таланти і була неперевершена. Організація нового Року завдяки родині Свистунів нікого не залишила без уваги і гарного настрою.  Всі розїхалися задоволеними піднесеними в гарному настрої і записалися уже на табір в наступному році.

Свідчення учасників табору:

1. Конечно, ритм турнуса, трудно назвать легким, но все мы пережили нечто очень-очень важное в взаимных контактах! Для нас и особенно наших детей,католическая среда в Минске, является слишком оторванной от жизни – этакое элитарное пространство, мы с тревогой смотрим на то, что наши дети избегают этой среды, хотя понимаем их и их мотивы. На этом турнусе в среде подростков украинской части, наши дети почувствовали себя очень комфортно! Католик-подросток говорящий на родном языке – это может быть вполне «нормальный» современный человек, не оторванный от социума. Выражением этих переживаний стало то, что после длительного перерыва, литургическое сопровождение Мессы было осуществлено нашими детьми-подростками! Это очень порадовало и успокоиломои наши родительские сердца, принесло хорошее взаимопонимание в наши контакты.

За все произошедшее мы благодарим Господа Бога и СВ на Украине. И уже знаем куда нам двигаться дальше!

П. и Л. Білорусь

2. Ми,з дітками, вперше побували на таборі ,, Подружніх зустрічей”. Цей час для нас усіх був особливим. Час, коли ми належали один одному, спілкувалися, нікуди не поспішали. Щовечора ми мали цікаві лекції,які аніматори подавали з досвіду свого життя. Ми мали можливість роздумувати, обговорювати між собою та ділитися з парами,які були присутні. Панувала дружня атмосфера. Ми щасливі,що скористались такою нагодою побувати на цьому таборі. Наші дітки теж надзвичайно задоволені,бо знайшли багато друзів і приємні емоції їх переповнювали ще довго!

(happy) Маряна і Богдан3. Ми вже тричі брали участь у таборах які організовує  спільнота “Подружні зустрічі”.І вже плануємо час для наступного,який відбудеться влітку.Хочемо поділитися враженнями і емоціями від зимового табору на якому побували нещодавно. Розпочнемо з почуттів які ще досі нас переповнюють-це радість,мир,любов,відчуття тепла турботи і що є частиною чогось світлого і доброго що ця спільнота несе у світ.З приємністю згадуємо цей час,коли мали можливість відпочити і водночас з користю для нашого подружжя духовно збагатитися.Кульмінацією табору була зустріч Нового року в молитві і подяці Богу зі спільнотою однодумців. Дякуємо за щире ділення аніматорів та вдало підібрані теми для вечорів,які ми провели разом,ділячись в подружжі і на загал. Їдучи додому в голові зринало багато ідей і натхнення для зростання в любові один до одного в сім’ї. Це був справді якісний час який ми провели,в діалозі один з одним та Богом без метушні та побутових та  робочих проблем.


 Назар і Вікторія.