Комісія родини взяла участь у Всеукраїнській ході на захист прав дітей та сімей!

2 червня 2018 року під гаслом «Щаслива родина – здорова Україна» вулицями Києва пройшла Всеукраїнська хода на захист прав дітей та сімей.  У міжконфесійній і міжрелігійній ході від УГКЦ взяли участь владика Дмитро (Григорак), Єпарх Бучацький, голова Синодального комітету подружжя і сім’ї УГКЦ,  владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпархії, о. д-р Богдан Тимчишин, голова Комісії УГКЦ у справах родини та єпархіальні голови комісій.

 За  підтримки комісії родин участь у ході змогли прийняти близько 1500 тисяч осіб, які з’їхались автобусами   з різних єпархій і екзархатів УГКЦ.

Зазначимо, що це вже третій рік поспіль вулицями столиці відбувається така хода. Акція проводиться за ініціативи Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій та за підтримки громадських і благодійних організацій України.

Хода пройшла центральними вулицями Києва, а її шлях пролягав від Софійської площі до площі Конституції, що біля Верховної Ради. У Всеукраїнській ході взяло участь близько 8 тисяч людей з різних регіонів України.

Завершуючи ходу, владика Віталій Кривицький, голова оргкомітету Всеукраїнської ходи, Єпископ Києво-Житомирської дієцезії РКЦ в Україні, подякував усім, хто прилучився до цієї акції. Також єпископ зазначив, що метою ходи було подякувати за ті кроки і закони держави, що не порушують Закону Божого.

При цьому владика наголосив на важливості щоденного свідчення: «Ми мудрі українці і знаємо, що майдан на одному і тому самому місці нічого не вирішує. Вирішує щоденність. Тому я дякую не тільки тим людям, що виходять на майдан і виголошують свою позицію, а й тим людям, які свідчать про свою родину у щоденному житті, і цим дають приклад для своїх сусідів».

Наприкінці заходу всі учасники ходи спільно заспівали пісню «Боже, я молюсь за Україну», під час якої діти випустили в небо голубів миру.

Дальше святкування дня сім’ї для вірних УГКЦ тривало у Патріаршому Соборі Воскресіння Христового, де відбувся гала-концерт переможців всеукраїнського конкурсу сучасної релігійної пісні «Пісня серця». Відкрив фестиваль Преосвященний Владика Йосиф Мілян, Єпископ-помічник Київської архиєпархії. У своєму вітальному слові Архиєрей зауважив, що сучасна медицина вже дуже багато зробила, щоб лікувати, основний орган людського буття,  серце, проте: «Серце, про яке каже Господь, блаженні чисті серцем, чи маємо ми спосіб втримати серце чистим, бо саме звідси каже Господь випливає все добро і людський гріх. Яким кардіостимулятором заставити людське серце бити в унісон, бити людське серце бити із Божими заповідями і людським словом».

Єпископ зазначив, що: «Щоб справді нести живе слово, живу пісню до того потрібне серце. А діти завжди співають серцем. І той хто співає серцем той нас запалює, нас провадить, нас надихає». Та побажав учасникам фестивалю:« Дітям зичу, щоб вони перепроваджуючи свою пісенну творчість справді славили Бога у пісні та житті серцем».

Нагороди переможцям вручали Владика Дмитро Григорак, голова Синодальної комісії у справах родини, п. Тамара Смовженко, професор ДВНЗ «Університет банківської справи» та о. д-р Богдан Тимчишин, голова Комісії у справах родини УГКЦ.  Гасло цьогорічного конкурсу: “Радість вам звіщаємо”. Конкурс присвячено року молитви. Захід проводився з метою примноження культурних і духовних цінностей українського народу шляхом творення і популяризації сучасної релігійної пісні серед українців-християн світу.

В часі, коли дорослі захоплювались дитячим виконанням дуже змістовних пісень, діти мали можливість взяти участь у великій захопливій грі, побувати  на цікавих майстер класах, які підготувала група аніматорів.

День завершився спільною Архиєрейської Божественною Літургією у Патріаршому соборі Воскресіння Христового, яку очолив Преосвященний Владика Йосиф Мілян. У своєму зверненні до вірних владика подякував всім присутнім словами: «Ми нація є така, яка дуже скромна, може занадто скромна. Бо скажу вам, що сприймаю тут вашу присутність в тридцятиградусну спеку, цей похід, як потребу захистити гідність родини, цінність українського народу, адекватної постаті тата і мами, дітей, бабуні й дідуся».

 Архиєрей зауважив, що саме український народ покликаний зберегти традицію християнської сім’ї: «І може самим Господом визначено, щоби ваш голос – не крикливий, а мовчазний голос через кроки центральними вулицями Києва, засвідчить перед Богом і світом, що ми не здамося. Ми не сприймемо ідеї – тато номер один і тато номер два, чи мама один і мама два. Ми не сприймемо цієї гендерної політики, яка нищить людину як таку. Бо пам’ятаймо Господній заклик: «Будьте досконалі!». Дякую за це свідоцтво вашої тут нині досконалості. Вона мене насправді надихає».

На завершення  всі присутні спільно помолились молитву Митрополита Андрея Шептицького «За українську родину» та організатор заходу о. д-р Богдан Тимчишин, голова комісії родини подякував всім присутнім за вияв стійкої здорової позиції захисту сімейних цінностей, віру в ідею та витримку, благословивши на щасливе повернення додому.