«Людське життя повинно починатися і завершуватися в сім’ї», — Глава УГКЦ про будинки для престарілих

story time with grandpa

Цілком природно і відповідно до задуму нашого Творця, що людське життя повинно починатися і завершуватися в сім’ї. Сім’я — це оазис людського життя, де людина вповні може відчути себе любленою, огорнутою увагою і справді потрібною. Якщо людина не потрібна своїм найріднішим, найближчим людям, то їй відразу починає видаватися, що вона нікому не потрібна.

На цьому наголосив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у п’ятницю, 20 квітня, під час прямого ефіру програми «Відкрита Церква», яка була на тему старості. У програмі було продемонстровано два сюжети: один про хоспіс для людей похилого віку в Україні, інший — про подібний заклад у Канаді.

За словами Предстоятеля, зазвичай сім’ї, в яких ми бачимо присутність осіб різного віку, перетворюються на дуже плідну, діяльну і здорову клітину цілого суспільства. Адже тоді ми вчимося будувати стосунки не тільки між однолітками, а й між старшими і молодшими від нас.

«Цілком природно, що старша людина хотіла б довершити своє земне життя в сім’ї серед люблячих дітей і онуків. Не дивно, що більшість осіб відчувають, що коли «здають» своїх дідусів і бабусь до будинків для престарілих, то це означає, що їх «викидають» із сім’ї. Мовляв, ми хочемо позбутися відповідальності за них, ми хочемо втекти від нашого завдання їх гідно опікувати, доглядати», — зазначив духовний лідер греко-католиків.

При цьому Глава УГКЦ підкреслив, що в інших країнах, де є вищий рівень життя і соціального захисту, допомога і опіка над старцями в спеціалізованих закладах здебільшого краща, ніж та, яку вони можуть отримати у своїх сім’ях. Тому в такому разі помістити батька чи матір в будинок для престарілих часто означає справді надати їм кращу опіку, яку вони зараз потребують і якої вже не може надати любляча донька або син.

«Очевидно, що така опіка в спеціалізованих закладах не виключає, а навпаки підсилює оці людські контакти, стосунки, які не тільки не зникають, а навпаки — ще більше плекаються. Це не є заклади закритого типу, заклади відчуження. Це не є місце, куди людина потрапляє як відпрацьований матеріал. Ні! Це оазиси милосердя та любові», — наголосив Глава УГКЦ.

«Я вважаю, що всі моделі опіки над старшими людьми повинні бути підпорядкованими одній-єдиній заповіді любові та поваги до своїх батьків, любові до старшої людини», — пояснив Блаженніший Святослав.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ,  http://news.ugcc.ua/video/lyudske_zhittya_povinno_pochinatisya_%D1%96_zavershuvatisya_u_s%D1%96mi__glava_ugkts_pro_budinki_dlya_prestar%D1%96lih_82571.html