Що робити, коли батьки не дали нам доброго прикладу подружжя?

Трапляється так, що подружжя наших батьків не таке, яким би ми його собі уявляли. Де тоді можемо шукати взірця?

Скільки ви знаєте добрих подружжів?

Озирніться довкола і подумайте, скільки ви знаєте подружжів, які вважаєте добрими? Хто для вас є прикладом? Може бути так, що подружжя ваших батьків цілком знеохотило вас до побудови глибоких стосунків. Може бути так, що коли ви були ще малі, ваші батьки розлучилися.

Звісно, життєвий досвід нас формує, але не дозволяймо йому повністю визначати нашу поведінку. Шукайте доброго прикладу у дальшій родині, серед знайомих, в родинах своїх друзів.

Щоб мати гарну фігуру, треба займатися спортом.

Так, щоб гарно виглядати, треба займатися спортом. Так, щоб створити добре подружжя, треба добряче попрацювати. Чи достатньо ходити у спортзал час від часу? На жаль, ні.

Подібно і з подружжям, воно у ваших руках. Хочете, щоб воно було добре і гарне? Займіться ним, але так серйозно, щодня, а не час від часу.

Як це зробити? Шукайте натхнення у інших подружжів, спільнот, у яких піднімаються теми стосунків, у груповій терапії, де можна порозмовляти про стосунки. В епоху інтернету ми маємо доступ до багатьох справді гідних текстів, відео, конференцій. Видається все більше книжок про те, як творити добре подружжя.

Не забувайте, що вас п’ятеро

Що це означає? Це означає, що коли вам справді досить важко будувати фундамент для подружжя, через брак взірця, ви можете молитися. Крім вас двох, з вами ще є Ісус, Бог Отець і Святий Дух, а це вже добра (і міцна) команда.

Коли бракує сил, охоти, мотивації, ставайте разом до молитви. Не накидайте собі визначених форм. Може потребуєте помовчати? Може хочете поспівати? Може достатньо буде простого Отче наш? Почувайтесь вільно.

Домашнє завдання 

Порозмовляйте один з одним про ваші взірці подружжя.

Як виглядало подружжя твоїх батьків? Що тобі подобалось в ньому, а що ні?

Чи знаєш подружжя, які є для тебе добрим прикладом? Що тобі в них подобається?

Як ти собі уявляєш працю над своїми стосунками, а пізніше над подружжям? Чого боїшся?

Чи береш до уваги, що твої стосунки можуть потребувати допомоги ззовні? (нп. допомоги психолога, інших подружжів, духовної особи…)

    ———————-

Переклала з польської Катерина Ванькович

Джерело:  https://www.deon.pl